Národní park Peak District


Peak District se nachází na území několika hrabství ve středu severní Anglie. Nabízí kromě kopcovité věčně zelené scenérie také četná historická muzea, jeskyně s drahými nerosty a nádhernou georgiánskou architekturu v Buxtonu a Chatsworth House, který byl předobrazem pro Pemberley z románu Pýcha a předsudek. A pokud rádi lezete po skalách, tak jste na správné adrese. Stěny z hrubého pískovce, které jsou pro tuto oblast typické, jsou rozeseté napříč vřesovišti a patří mezi nejlepší skály na lezení v zemi.
Po túře pak v tradiční hospůdce určitě vychutnejte jehněčí na kosti (lamb shank on the bone) s jedním z místních piv (ale).(www.visitpeakdistrict.com)

Doprava

Vlakem z Londýna (nádraží London King's Cross) do vesničky Hope, s přestupem ve městě Sheffield. Z Edale můžete jet do Castletonu autobusem (číslo 272) nebo jít pešky.

Místní doprava: klikněte zde


Ubytování v Peak Districtu

Hotely, hostely a B&B (penziony) najdete např. v městečku Castleton (např hostel YHA Castleton).Túry & Atrakce a památky & Oblíbené hospůdky

Výstup na Kinder Scout DEN 1: Výstup na Kinder Scout (637 m.n.m.)

Vzdálenost: 18 km. Mapa: OS Explorer Map (Peak District, sheet OL1).

Po vydatné snídani se vydáváme na túru. Celkově máme před sebou přibližně 18 km ve středně těžkém terénu. Trasa vede přes horu Mam Tor, známou pro své stalaktitové jeskyně, vesničku Edale až k Jacob´s ladder (stezka zde začíná strmě stoupat po zbudovaných kamenných schodech).
Kinder Scout je tvořen velkými rašeliništi na náhorní plošině. Až se tam dostanete, budete určitě překvapeni, jak to tam vypadá (jako mořské dno). Určitě si s sebou vezměte foťák a kompas (pokud padne mlha nebo začne pršet, je tam ztížená orientace a buzola se vám bude velmi hodit).
Při cestě nazpátek se zastavte v hospůdce ve vesničce Edale na zaslouženou pintu místního piva a něco dobrého k snědku.

Bydleli jsme v YHA Castletonu (yha.org.uk).

Mapu si stáhněte zde

Procházka okolo Castletonu a návštěva jeskyní

Visit Blue John Caverns
DEN 2: Procházka okolo Castletonu a návštěva jeskyní

Vzdálenost: 9 km. Mapa: OS Explorer Map (Peak District, sheet OL1).

Po předchozím namáhavém dni byl tento odpočinkový. Dopoledne jsme navštívili hrad (zříceninu) Peveril Castle a po obědě jsme vyrazili na procházku kolem Castletonu. Při cestě jsme u místní farmy dokonce nakoupili i čerstvá vajíčka (doma v Londýně se hodila). Do „vajíčkové“ (dříve asi poštovní) schránky stačilo vhodit libru a vzít si 6 čerstvých bio vajec.
Pod horou Mam Tor jsme také navštívili jeskyně ukrývající polodrahokam Blue John (www.bluejohn-cavern.co.uk). Ten si tu můžete i sami opracovat v malé dílničce muzea.

Mapu si stáhněte zde

Památky a atrakce: Blue John Caverns, Peveril Castle

Oblíbené hospůdky: The CastleMáte nějaké otázky? Zeptejte se těch co už tam byli :)Užitečné tipy a horké novinky od nás a od čtenářů

Skrze Minty Facebook, Twitter a Minty @běžník vám přinášíme od nás a našich čtenářů užitečné tipy a novinky z Anglie. Dozvíte se, kam jet na outdoorovou dovolenou ve Skotsku či Walesu a kam za památkami v Anglii. Odkryjeme vám zajímavé londýnské památky i noční život. Prozradíme kam za dobrými nákupy a kde vychutnat kulinářské speciality. Minty Facebook najdete zde a Minty Twitter zde.
Podělte se i vy s námi a ostatními čtenáři o vaše tipy, doporučení a zážitky z Anglie, Skotska a Walesu. Napište na Facebook nebo Twitter.

Minty Facebook a Twitter rozvíjí a aktualizuje informace na tomto webu, přináší rychlé novinky a umožňuje sdílení čtenářských tipů a diskusí.


Nezbytnosti pro vaši cestu - ubytování (hotely & hostely) a levné letenky

Pokud si zařídíte ubytování skrze níže námi doporučené rezervační systémy, Minty Trips dostane malou provizi (bez dodatečných nákladů pro vás!), což přispěje na další rozvoj této stránky a neustále aktuální informace pro vás :) Děkujeme.Rezervaci a platbu ubytování a letenek provádíte s jednotlivými rezervačními systémy, hotely, hostely; nikoliv s Minty Trips.


Mohlo by vás také zajímat

Rozkřič to! :)