Londýnské parky


Přehledný seznam hlavních londýnských parků.


Hyde Park Hyde Park Hyde Park je jeden z největších parků v centru Londýna, sousedí s Kensingtonskými zahradami. Zajímavá místa: Speakers' Corner – veřejné prostranství, kde je povoleno vyjadřovat se na jakékoli téma. Památník Diany, princezny z Walesu – oválná kamenná fontána. Mapka parku
Oficiální webová stránka
Kde se park nachází
Nejbližší zastávka metra: Hyde Park Corner (Piccadilly linka). Autobusy.

Kensington Gardens

Kensingtonské zahrady
Kensington Gardens Mezi zajímavosti parku patří – Albertův památník, Kensingtonský palác a Serpentinová galerie. Mapka parku (PDF soubor)
Oficiální webová stránka
Kde se park nachází
Nejbližší zastávka metra: Lancaster Gate (Central linka). Autobusy.

St James´s Park St James´s Park V parku se nachází malé jezero, St James's Park Lake, se dvěma ostrovy – Duck Island a West Island. Z mostu spojujícího oba ostrovy je výhled na Buckinghamský palác lemovaný stromy a fontánami. Mapka parku
Oficiální webová stránka
Kde se park nachází
Nejbližší zastávka metra: St James´s Park (District nebo Circle linka). Autobusy.

Green Park Green Park Královský park v bezprostřední blízkosti Buckinghamského paláce. Mapka parku (PDF soubor)
Oficiální webová stránka
Kde se park nachází
Nejbližší zastávka metra: Green Park (Victoria, Jubilee nebo Piccadilly linka). Autobusy.

Regent´s Park Regent´s Park Park je většinou tvořen otevřenými loukami se zahradami, jezerem s volavkami, vodopádem, V severovýchodní části parku se nachází Londýnská zoologická zahrada. Několik květinových zahrad, včetně zahrady královny Marie, je přístupno pro veřejnost uvnitř Vnitřního okruhu, v jehož hranicích je také amfiteátr. Mapka parku (PDF soubor)
Oficiální webová stránka
Kde se park nachází
Nejbližší zastávka metra: Regent´s Park (Bakerloo linka). Autobusy.

Greenwich Park Greenwich Park Najdete tam Národní námořní muzeum a v centru parku je pak Královská greenwichská observatoř, strategicky umístěná na kopci, a Nultý poledník. Mapka parku (PDF soubor)
Oficiální webová stránka
Kde se park nachází
Nejbližší zastávka metra: Cutty Sark nebo Greenwich (nadzemní metro DLR, jezdí ze stanice Bank nebo Monument)

Kew Gardens

Královské botanické zahrady v Kew
Kew Gardens Královské botanické zahrady v Kew, v jihozápadním Londýně, obvykle označované jako zahrady v Kew (Kew Gardens), jsou zahrady s botanickými skleníky, exotickými květinami, citrusy apod. Oficiální webová stránka
Co říká Wikipedia
Mapa
Vstupné od £13.90.
Nejbližší zastávka metra: Kew Gardens (District linka)

Informace a ceny jsou aktuální k 06/2014.


Výše uvedené informace si můžete stáhnout zde (PDF soubor). Poslouží vám při přípravě vašeho pobytu, případně i jako přehledný průvodce v Londýně.


Užitečné tipy a horké novinky od nás a od čtenářů

Skrze Minty Facebook, Twitter a Minty @běžník vám přinášíme od nás a našich čtenářů užitečné tipy a novinky z Anglie. Dozvíte se, kam jet na outdoorovou dovolenou ve Skotsku či Walesu a kam za památkami v Anglii. Odkryjeme vám zajímavé londýnské památky i noční život. Prozradíme kam za dobrými nákupy a kde vychutnat kulinářské speciality. Minty Facebook najdete zde a Minty Twitter zde.
Podělte se i vy s námi a ostatními čtenáři o vaše tipy, doporučení a zážitky z Anglie, Skotska a Walesu. Napište na Facebook nebo Twitter.

Minty Facebook a Twitter rozvíjí a aktualizuje informace na tomto webu, přináší rychlé novinky a umožňuje sdílení čtenářských tipů a diskusí.


Nezbytnosti pro vaši cestu - ubytování (hotely & hostely) a levné letenky

Pokud si zařídíte ubytování skrze níže námi doporučené rezervační systémy, Minty Trips dostane malou provizi (bez dodatečných nákladů pro vás!), což přispěje na další rozvoj této stránky a neustále aktuální informace pro vás :) Děkujeme.Rezervaci a platbu ubytování a letenek provádíte s jednotlivými rezervačními systémy, hotely, hostely; nikoliv s Minty Trips.


Mohlo by vás také zajímat

Rozkřič to! :)