Ostrov Isle of Wight na kole


Ostrov Wight leží u jižního pobřeží Anglie a je znám svými přírodními krásami, bílými útesy (hlavně na západním pobřeží), prázdninovými letovisky a dlouhými písečnými i oblázkovými plážemi. Celý ostrov se dá poklidnou 2-3 denní cyklotúrou objet, což vřele doporučujeme.


(www.islandexplorer.co.uk)

Doprava

Z Londýna jeďte vlakem do Portsmouth Harbour, pak vzdnášedlem nebo lodí do města Ryde. Nebo vlakem do Southampton Central či Lymington Pier a lodí do městečka Yarmouth.

Vznášedlo: Hover Travel

Trajekt: Red Funnel, Wight Link

Místní doprava: click here


Ubytování na Isle of Wight

Hotely, hostely a B&B (penziony) najdete na Isle of Wight např. v městečku Shanklin. YHA hostel na Isle of Wight se jmenuje Totland Bay (yha.org.uk).


Doporučené cyklostezky & Památky & Oblíbené hospůdky

Východní pobřeží: Z města Ryde do Shanklinut Východní pobřeží: Z města Ryde do Shanklinu

Vzdálenost: 25 km. Mapky: mapa 1 (do městečka Bembridge), mapa 2 (do městečka Sandown), mapa 3 (do městečka Shanklin)

Doporučujeme vyjet z Londýna do přístavního města Portsmouth. Cesta vlakem trvá přibližně 1h40min. Zpáteční lístky nás stály okolo £30 na osobu (vlaková spojení je možno najít přes www.nationalrail.co.uk, pokud koupíte lístky s předstihem, získáte slevu).
Pokud máte v Portsmouth volnou chvíli, navštivte tamní rozhlednu ve tvaru plachty – Spinnaker Tower, www.spinnakertower.co.uk.
Na Isle of Wight (do letoviska Ryde) se přepravíte lodí (odjíždí přímo od nádraží) nebo unikátním vznášedlem (doporučujeme, je to neopakovatelný zážitek - www.hovertravel.co.uk, zpáteční lístek stojí £21).
Prozkoumávat východní pobřeží ostrova Wight je asi nejlepší na kole. Vypůjčte si ho u TAV Cycles (www.tavcycles.co.uk, pronájem stojí £12 na den).
Cyklotrasa vede z města Ryde, kolem pláže přes letovisko Sandown do malého městečka u moře, Shanklinu. Tam si odpočinete na pláži a můžete zajít do jedné z restaurací např. na námi doporučované grilované sardinky na olivovém oleji.

Západní pobřeží: Z městečka Yarmouth k útesům The Needles Západní pobřeží: Z městečka Yarmouth k útesům The Needles

Vzdálenost: 15 km. Mapka: klikněte zde.

Doporučujeme vyjet z Londýna do vesničky Brockenhurst v New Forestu. Cesta vlakem trvá přibližně 1h35min, zpáteční lístky nás stály okolo £20 na osobu (vlaková spojení je možno najít přes www.nationalrail.co.uk, pokud koupíte lístky s předstihem, získáte slevu).
V Brockenhurstu si u Cyclexperience půjčte kolo (www.newforestcyclehire.co.uk, pronájem stojí £14 na den) a po cyklostezkách a málo frekventovaných silničkách přejedete k moři do městečka Lymington. Odtud jezdí na Isle of Wight, do malého přístavu Yarmouth, pravidelný trajekt.
Yarmouth je krásné městečko, kde stojí za to chvíli pobýt a zajít si na něco dobrého. Pak se již po cyklostezkách vydejte ke známým The Needles (bílé útesy ve tvaru jehel majestátně vyčnívající nad hladinu moře).
Doporučujeme se zastavit na večeři v restauraci The Water Front (www.thewaterfront-iow.co.uk) v Totland Bay. Kromě dobrého jídlo (mořských plodů) jsou tam úchvatné výhledy na moře při zapadajícím slunci (ráj pro romantiky).

Památky a Atrakce: Osborne House, Shanklin Chine, The Needles

Oblíbené hospůdky: The WaterFront Bar and Restaurant (Totland Bay}.


Fotky z ostrova

Minty galerie

Užitečné informace

Isle of Wight - oficiální web

Island Breaks

!!! Cyklostezky

Walking Britain - mapy, túry po UK, tipy


Máte otázky? Zeptejte se těch co už tam byli!Užitečné tipy a horké novinky od nás a od čtenářů

Skrze Minty Facebook, Twitter a Minty @běžník vám přinášíme od nás a našich čtenářů užitečné tipy a novinky z Anglie. Dozvíte se, kam jet na outdoorovou dovolenou ve Skotsku či Walesu a kam za památkami v Anglii. Odkryjeme vám zajímavé londýnské památky i noční život. Prozradíme kam za dobrými nákupy a kde vychutnat kulinářské speciality. Minty Facebook najdete zde a Minty Twitter zde.
Podělte se i vy s námi a ostatními čtenáři o vaše tipy, doporučení a zážitky z Anglie, Skotska a Walesu. Napište na Facebook nebo Twitter.

Minty Facebook a Twitter rozvíjí a aktualizuje informace na tomto webu, přináší rychlé novinky a umožňuje sdílení čtenářských tipů a diskusí.


Nezbytnosti pro vaši cestu - ubytování (hotely & hostely) a levné letenky

Pokud si zařídíte ubytování skrze níže námi doporučené rezervační systémy, Minty Trips dostane malou provizi (bez dodatečných nákladů pro vás!), což přispěje na další rozvoj této stránky a neustále aktuální informace pro vás :) Děkujeme.Rezervaci a platbu ubytování a letenek provádíte s jednotlivými rezervačními systémy, hotely, hostely; nikoliv s Minty Trips.


Mohlo by vás také zajímat

Rozkřič to! :)